Գարեգին Բաղրամյանը պատվավոր կոչումներ և պատվոգրեր է հանձնել էներգետիկայի բնագավառի վաստակաշատ մի շարք աշխատակիցների
Անկախ Պետությունների Համագործակցության խորհրդի անդամ, ՀՀ էներգետիկ ենթակառուցվածքների և բնական պաշարների նախարարի պաշտոնակատար Գարեգին Բաղրամյանը դեկտեմբերի 27-ին Անկախ Պետությունների Համագործակցության էլեկտրաէներգետիկական խորհրդի (ԱՊՀ ԷէԽ) կողմից պատվավոր կոչումներ և պատվոգրեր է հանձնել Հայաստանի էներգետիկայի բնագավառի վաստակաշատ մի շարք աշխատակիցների:
ԱՊՀ անդամ պետությունների էլեկտրաէներգետիկական համակարգի զարգացման և ինտեգրացիոն գործընթացների ընդլայնման գործում ունեցած նշանակալի ավանդի համար «ԱՊՀ վաստակավոր էներգետիկ» պատվավոր կոչումներ են շնորհվել նաև ՀԱԷԿ-ի աշխատակիցներ Լեոնտի Ղունկյանոսի Չալոյանին և Վովա Արամի Աթոյանին:
Նախարարի պաշտոնակատար Գարեգին Բաղրամյանը շնորհավորել է բոլոր պարգևատրվածներին և մաղթել առողջություն, անսպառ եռանդ, նորանոր հաջողություններ ու ձեռքբերումներ:
Վովա Արամի Աթոյանը ծնվել է 1957թ. ապրիլի 8-ին Շամշադինի շրջանի Նորաշեն գյուղում, բանվորի ընտանիքում:
1963թ. ընդունվել և 1973թ. ավարտել է Նորաշենի միջնակարգ դպրոցը: 1973թ. ընդունվել է Երևանի Պետական Համալսարանի Ռադիոֆիզիկայի ֆակուլտետը, որն ավարտել է 1978թ, ստանալով ֆիզիկոսի որակավորում:
1978թ. սեպտեմբերին, որպես երիտասարդ մասնագետ, գործուղվել է ՀԱԷԿ և ընդունվել աշխատանքի «Աշխատանքի պահպանություն և անվտանգության տեխնիկա» բաժնում՝ որպես էլեկտրափականագործ:
1979թ. մայիսին նշանակվել է նույն բաժնի հերթափոխի պետ:
1983թ. անցել է որակավորման բարձրացման դասընթացներ Մոսկվայի ինժեներա-ֆիզիկական ինստիտուտում «Ատոմային էլեկտրակայանների շահագործում» թեմայով:
1985թ. փետրվարին նշանակվել է «Աշխատանքի պահպանություն և անվտանգության տեխնիկա» բաժնի պետի տեղակալ:
1988թ. սեպտեմբերին նշանակվել է նույն բաժնի պետ:
1991թ. օգոստոսից մինչև 1993թ. ապրիլը աշխատել է նույն բաժնի ակտիվազերծման տեղամասում, որպես I կարգի ճարտարագետ:
1993թ. ապրիլին նշանակվել է «Աշխատանքի պահպանություն և անվտանգության տեխնիկա» բաժնի պետի տեղակալ:
1996թ. ապրիլից ղեկավարել է ՀԱԷԿ-ի «Ռադիացիոն անվտանգության» բաժինը:
2010թ. դեկտեմբերի 20-ից աշխատում է գլխավոր ճարտարագետի ՝անվտանգության գծով տեղակալի պաշտոնում:
2012թ. ՀՀ ՊՆ-ի կողմից պարգևատրվել է <<Անդրանիկ Օզանյան>> մեդալով, իսկ 2016թ.` ՀՀ վարչապետի հուշամեդալով:
Լեոնտի Ղունկյանոսի Չալոյանը ծնվել է 1952թ. օգոստոսի 20-ին, Ալթայի երկրամասի Ուստ- Կալմանյան շրջանի 3-րդ Կալմանյան սովխոզում: 6 տարեկանում ընտանիքով տեղափոխվել են Հայաստան բնակություն հաստատելով Գյումրի (նախկին Լենինական) քաղաքում, ավարտել է Գյումրիի թիվ 14 ռուսական դպրոցը:
1969թ. ընդունվել է Երևանի Կ. Մարքսի անվ. Պոլիտեխնիկական ինստիտուտի Ջերմաէներգետիկ պրոցեսների ավտոմատացում ֆակուլտետը, որն ավարտել է 1974թ-ին: Աշխատել է նույն ինստիտուտում, որպես ավագ լաբարանտ մինչև 1985թ:
1977թ. աշխատանքի է անցել հայկական ատոմային էլեկտրակայանում, աշխատելով որպես ՝ Ջերմային ավտոմատիկայի և չափումների արտադրամասի (ՋԱևՉԱ) վարպետ: 1979թ նշանակվել է նույն արտադրամասի պետի տեղակալ՝ շահագործման գծով, իսկ 1987թ-ից (ՋԱևՉԱ) արտադրամասի պետ: 1994թ նշանակվել է տնօրենի տեղակալ՝ արտաքին կապերի գծով: 2000թ-ից մինչ այսօր աշխատում է ՀԱԷԿ-ում՝ որպես գլխավոր ճարտարագետի տեղակալ ՝արդիակացման և վերակառուցման գծով:

Гарегин Баграмян вручил почетные звания и почетные грамоты ряду заслуженных работников сферы энергетики
27 декабря член совета Содружества Независимых Государств, исполняющий обязанности министра Энергетических инфраструктур и природных ресурсов РА Гарегин Баграмян от имени Электроэнергетического совета Содружества Независимых Государств (ЭЭС СНГ) присвоил почетные звания и вручил почетные грамоты заслуженным работникам энергетической отрасли Армении.
Почетные звания “Заслуженный энергетик СНГ” были присвоены также сотрудникам ААЭС Леонтию Гунгяносовичу Чалояну и Вове Арамовичу Атояну за значительный вклад в развитие электроэнергетической системы государств-участников СНГ и расширение интеграционных процессов.
Исполняющий обязанности министра Гарегин Баграмян поздравил всех награжденных и пожелал им здоровья, неиссякаемой энергии, новых успехов и достижений.
Вова Арамович Атоян родился 8 апреля 1957 года в селе Норашен Шамшадинского района, в семье рабочих.
В 1963г. поступил и в 1973г. окончил среднюю школу села Норашен.
В 1973г. поступил на факультет радиофизики Ереванского государственного университета, окончил его в 1978г., получив квалификацию физика.
В сентябре 1978г. как молодой специалист был командирован на ААЭС и начал работать в Отделе охраны труда и техники безопасности в качестве электрослесаря.
1979г. был назначен начальником смены этого же отдела.
1983г. прошел курсы повышения квалификации в Московском инженерно-физическом институте по теме “Эксплуатация атомных электростанций”.
В феврале 1985г. был назначен заместителем начальника Отдела охраны труда и техники безопасности.
В сентябре 1988г. был назначен начальником этого же отдела.
С августа 1991г. по апрель 1993 г. работал на дезактивационном участке указанного отдела в качестве инженера I категории.
В апреле 1993г. был назначен заместителем начальника Отдела охраны труда и техники безопасности.
С апреля 1996г. руководил Отделом радиационной безопасности ААЭС.
С 20 декабря 2010г. работает на должности заместителя главного инженера по безопасности.
В 2012 г. министром обороны РА был награжден медалью “Андраник Озанян”.
В 2016 г. был награжден памятной медалью премьер-министра РА.
Леонти Гунгяносович Чалоян родился 20 августа 1952 года в Калманском 3-ем совхозе Усть-Калманского района Алтайского края. В возрасте 6-и лет переехал с семьей в Армению, обосновавшись в городе Гюмри (ранее-Ленинакан). Окончил русскую школу №14 города Гюмри.
В 1969г. поступил на факультет автоматизации теплоэнергетических процессов Ереванского политехнического института им. К. Маркса, окончил его в 1974г. Работал в этом же институте в качестве старшего лаборанта до 1985г.
В 1977г. начал работать на Армянской атомной электростанции на должности мастера Цеха тепловой автоматики и измерений (ЦТАИ).
В 1979г. был назначен заместителем начальника ЦТАИ по эксплуатации, а с 1987г.- начальником цеха.
В 1994г. был назначен заместителем директора ААЭС по внешним связям.
С 2000г. по настоящее время работает на ААЭС заместителем главного инженера по модернизации и реконструкции.