Գարեգին Բաղրամյանը պատվավոր կոչումներ և պատվոգրեր է հանձնել էներգետիկայի բնագավառի վաստակաշատ մի շարք աշխատակիցների
Անկախ Պետությունների Համագործակցության խորհրդի անդամ, ՀՀ էներգետիկ ենթակառուցվածքների և բնական պաշարների նախարարի պաշտոնակատար Գարեգին Բաղրամյանը դեկտեմբերի 27-ին Անկախ Պետությունների Համագործակցության էլեկտրաէներգետիկական խորհրդի (ԱՊՀ ԷէԽ) կողմից պատվավոր կոչումներ և պատվոգրեր է հանձնել Հայաստանի էներգետիկայի բնագավառի վաստակաշատ մի շարք աշխատակիցների:
ԱՊՀ անդամ պետությունների էլեկտրաէներգետիկական համակարգի զարգացման և ինտեգրացիոն գործընթացների ընդլայնման գործում ունեցած նշանակալի ավանդի համար «ԱՊՀ վաստակավոր էներգետիկ» պատվավոր կոչումներ են շնորհվել նաև ՀԱԷԿ-ի աշխատակիցներ Լեոնտի Ղունկյանոսի Չալոյանին և Վովա Արամի Աթոյանին:
Նախարարի պաշտոնակատար Գարեգին Բաղրամյանը շնորհավորել է բոլոր պարգևատրվածներին և մաղթել առողջություն, անսպառ եռանդ, նորանոր հաջողություններ ու ձեռքբերումներ:
Վովա Արամի Աթոյանը ծնվել է 1957թ. ապրիլի 8-ին Շամշադինի շրջանի Նորաշեն գյուղում, բանվորի ընտանիքում:
1963թ. ընդունվել և 1973թ. ավարտել է Նորաշենի միջնակարգ դպրոցը: 1973թ. ընդունվել է Երևանի Պետական Համալսարանի Ռադիոֆիզիկայի ֆակուլտետը, որն ավարտել է 1978թ, ստանալով ֆիզիկոսի որակավորում:
1978թ. սեպտեմբերին, որպես երիտասարդ մասնագետ, գործուղվել է ՀԱԷԿ և ընդունվել աշխատանքի «Աշխատանքի պահպանություն և անվտանգության տեխնիկա» բաժնում՝ որպես էլեկտրափականագործ:
1979թ. մայիսին նշանակվել է նույն բաժնի հերթափոխի պետ:
1983թ. անցել է որակավորման բարձրացման դասընթացներ Մոսկվայի ինժեներա-ֆիզիկական ինստիտուտում «Ատոմային էլեկտրակայանների շահագործում» թեմայով:
1985թ. փետրվարին նշանակվել է «Աշխատանքի պահպանություն և անվտանգության տեխնիկա» բաժնի պետի տեղակալ:
1988թ. սեպտեմբերին նշանակվել է նույն բաժնի պետ:
1991թ. օգոստոսից մինչև 1993թ. ապրիլը աշխատել է նույն բաժնի ակտիվազերծման տեղամասում, որպես I կարգի ճարտարագետ:
1993թ. ապրիլին նշանակվել է «Աշխատանքի պահպանություն և անվտանգության տեխնիկա» բաժնի պետի տեղակալ:
1996թ. ապրիլից ղեկավարել է ՀԱԷԿ-ի «Ռադիացիոն անվտանգության» բաժինը:
2010թ. դեկտեմբերի 20-ից աշխատում է գլխավոր ճարտարագետի ՝անվտանգության գծով տեղակալի պաշտոնում:
2012թ. ՀՀ ՊՆ-ի կողմից պարգևատրվել է <<Անդրանիկ Օզանյան>> մեդալով, իսկ 2016թ.` ՀՀ վարչապետի հուշամեդալով:
Լեոնտի Ղունկյանոսի Չալոյանը ծնվել է 1952թ. օգոստոսի 20-ին, Ալթայի երկրամասի Ուստ- Կալմանյան շրջանի 3-րդ Կալմանյան սովխոզում: 6 տարեկանում ընտանիքով տեղափոխվել են Հայաստան բնակություն հաստատելով Գյումրի (նախկին Լենինական) քաղաքում, ավարտել է Գյումրիի թիվ 14 ռուսական դպրոցը:
1969թ. ընդունվել է Երևանի Կ. Մարքսի անվ. Պոլիտեխնիկական ինստիտուտի Ջերմաէներգետիկ պրոցեսների ավտոմատացում ֆակուլտետը, որն ավարտել է 1974թ-ին: Աշխատել է նույն ինստիտուտում, որպես ավագ լաբարանտ մինչև 1985թ:
1977թ. աշխատանքի է անցել հայկական ատոմային էլեկտրակայանում, աշխատելով որպես ՝ Ջերմային ավտոմատիկայի և չափումների արտադրամասի (ՋԱևՉԱ) վարպետ: 1979թ նշանակվել է նույն արտադրամասի պետի տեղակալ՝ շահագործման գծով, իսկ 1987թ-ից (ՋԱևՉԱ) արտադրամասի պետ: 1994թ նշանակվել է տնօրենի տեղակալ՝ արտաքին կապերի գծով: 2000թ-ից մինչ այսօր աշխատում է ՀԱԷԿ-ում՝ որպես գլխավոր ճարտարագետի տեղակալ ՝արդիակացման և վերակառուցման գծով:

Garegin Baghramyan presented honorary titles and diplomas to a number of honored energy workers
On December 27 member of the council of the Commonwealth of Independent States, acting minister of Energy Infrastructures and Natural Resources of the RA Garegin Baghramyan on behalf of the Electric Power Council of the Commonwealth of Independent States (CIS EPC) conferred honorary titles and awarded certificates of honour to the distinguished workers of the power industry of Armenia.
«Honoured power engineering specialist» honorary titles were also conferred on the ANPP employees Leonti Chaloyan and Vova Atoyan for their significant contribution to development of the electric power systems of the CIS member states and enhancement of integration processes.
Acting minister Garegin Baghramyan congratulated all the honorees and wished them health, unquenchable energy, new success and achievements.
Vova Atoyan was born on 8 April, 1957 in Norashen village of Shamshadin region in a working-class family.
In 1963 he entered and in 1973 left the secondary school of Norashen.
In 1973 he entered the Radiophysics Faculty of the Yerevan State University, graduated from it in 1978, having obtained qualification of a physicist.
In September, 1978 as a young specialist he was seconded to the Armenian NPP and started working in the Labour Protection and Industrial Safety Department as an electrical fitter.
In 1979 he was appointed shift supervisor of the same department.
In 1983 he completed qualification upgrading courses on «Operation of Nuclear Power Plants» in the Moscow Engineering Physics Institute.
In February, 1985 he was appointed deputy head of the Labour Protection and Industrial Safety Department.
In September, 1988 he was appointed head of the same department.
From August, 1991 to April, 1993 he worked in the Decontamination Section of the specified department as a I category engineer.
In April, 1993 he was appointed deputy head of the Labour Protection and Industrial Safety Department.
Since April, 1996 he was head of the ANPP Radiation Protection Department.
Since 20 December, 2010 he has been working as a deputy chief engineer on safety.
In 2012 he was awarded with «Andranik Ozanyan» medal by the RA minister of defence.
In 2016 he was awarded with RA Prime Minister’s Commemorative medal.
Leonti Chaloyan was born on 20 August, 1952 in the 3-rd Kalmansk state farm (sovkhoz) of Ust-Kalmansk District of Altay Territory. At the age of 6 he moved with his family to Armenia, settling down in Gyumri (formerly Leninakan). He left Gyumri Russian School №14.
In 1969 he entered the Faculty of Automation of Heat-and-Power Processes of the Yerevan Polytechnic Institute named after K. Marks, graduated from it in 1974. He worked in the same institute as a senior assistant till 1985.
In 1977 he started working at the Armenian Nuclear Power Plant as a foreman of the Instrumentation and Control Department (I&CD).
In 1979 he was appointed deputy head of I&CD on operation and in 1987 he was appointed head of the department.
In 1994 he was appointed ANPP deputy director on external relations.
From 2000 till present he has been working at the Armenian NPP as a deputy chief engineer on modernization and reconstruction.