ՇԿՀԱ Մոսկովյան կենտրոնը «ՀԱԷԿ» ՓԲԸ-ում անցկացնում է կորպորատիվ գործընկերային ստուգում
ՇԿՀԱ Մոսկովյան կենտրոնի փորձագետները ս/թ մայիսի 20-ից արդեն ՀԱԷԿ-ում են: Փորձագետների հետ անցկացվել է համապատասխան հրահանգավորում:
Կայացել է հանդիպում «ՀԱԷԿ» ՓԲԸ ղեկավարության հետ , և անցակցվել է շրջայց:
***
ՇԿՀԱ Մոսկովյան կենտրոնը 2019թ. մայիսի 20-ից 29-ն ընկած ժամանակահատվածում պլանավորում է անցկացնել «ՀԱԷԿ» ՓԲԸ շահագործող կազմակերպության («ՀԱԷԿ» ՓԲԸ ՇԿ) կորպորատիվ գործընկերային ստուգում (ԿԳՍ): Տվյալ ստուգումը, որպես կանոն, անց է կացվում վեց տարին մեկ անգամ: Վերջին անգամ «ՀԱԷԿ» ՓԲԸ-ի կորպորատիվ գործընկերային ստուգում անց է կացվել 2013թ. հունիսին:
ԿԳՍ թիմի կազմում ընդգրկվել է 6 փորձագետ Ռուսաստանից, Ուկրաինայից, Հունգարիայից, Իրանից և Ճապոնիայից, որոնք ներկայացնում են ՇԿՀԱ Մոսկվայի և Տոկիոյի տարածաշրջանային կենտրոնները: Թիմը գլխավորում է ՇԿՀԱ ՄԿ-ի տնօրենի տեղակալ Սերգեյ Վիբորնովը:
Որպես ստանդարտ, որի հետ համեմատվելու է «ՀԱԷԿ» ՓԲԸ ՇԿ արտադրական գործունեությունը, կօգտագործվի «Արտադրական առաջադրանքները և դրանց իրականացման չափանիշները», ПЗКВ 2013-1 ՇԿՀԱ ղեկավարող փաստաթուղթը: Կիրականացվի հետևյալ յոթ կորպորատիվ ուղղությունների ստուգում. լիդերություն, կառավարում, հսկողություն և մշտադիտարկում, անկախ հսկողություն, աջակցություն և արդյունավետություն, մարդկային ռեսուրսներ և կոմունիկացիա:

Московский центр ВАО АЭС проводит корпоративную партнерскую проверку на ЗАО «ААЭК»
Специалисты Московского центра ВАО АЭС с 20-го мая текущего года уже находятся на ААЭС. Для них был проведен соответствующий инструктаж.
Состоялась встреча с руководством ЗАО «ААЭК», и был проведен обход.
Московский центр ВАО АЭС планирует проведение корпоративной партнерской проверки (КПП) эксплуатирующей организации ЗАО «ААЭК» (ЭО ЗАО «ААЭС») в период с 20 по 29 мая 2019 года. Данная проверка проводится, как правило, с периодичностью раз в шесть лет, и в последний раз корпоративная партнерская проверка ЗАО «ААЭК» проводилась в июне 2013 года.
В состав команды КПП вошли 6 экспертов из России, Украины, Венгрии, Ирана и Японии, представляющих Московский и Токийский региональные центры ВАО АЭС. Команду возглавляет Сергей Выборнов, заместитель директора ВАО АЭС – МЦ.
В качестве стандарта, с которым будет сравниваться производственная деятельность ЭО ЗАО «ААЭК», будет использоваться руководящий документ ВАО АЭС «Производственные задачи и критерии их выполнения», ПЗКВ 2013-1. Будет проверяться состояние семи корпоративных областей: лидерства, управления, надзора и мониторинга, независимого надзора, поддержки и эффективности, человеческих ресурсов и коммуникации.