ՇԿՀԱ Մոսկովյան կենտրոնը «ՀԱԷԿ» ՓԲԸ-ում անցկացնում է կորպորատիվ գործընկերային ստուգում
ՇԿՀԱ Մոսկովյան կենտրոնի փորձագետները ս/թ մայիսի 20-ից արդեն ՀԱԷԿ-ում են: Փորձագետների հետ անցկացվել է համապատասխան հրահանգավորում:
Կայացել է հանդիպում «ՀԱԷԿ» ՓԲԸ ղեկավարության հետ , և անցակցվել է շրջայց:
***
ՇԿՀԱ Մոսկովյան կենտրոնը 2019թ. մայիսի 20-ից 29-ն ընկած ժամանակահատվածում պլանավորում է անցկացնել «ՀԱԷԿ» ՓԲԸ շահագործող կազմակերպության («ՀԱԷԿ» ՓԲԸ ՇԿ) կորպորատիվ գործընկերային ստուգում (ԿԳՍ): Տվյալ ստուգումը, որպես կանոն, անց է կացվում վեց տարին մեկ անգամ: Վերջին անգամ «ՀԱԷԿ» ՓԲԸ-ի կորպորատիվ գործընկերային ստուգում անց է կացվել 2013թ. հունիսին:
ԿԳՍ թիմի կազմում ընդգրկվել է 6 փորձագետ Ռուսաստանից, Ուկրաինայից, Հունգարիայից, Իրանից և Ճապոնիայից, որոնք ներկայացնում են ՇԿՀԱ Մոսկվայի և Տոկիոյի տարածաշրջանային կենտրոնները: Թիմը գլխավորում է ՇԿՀԱ ՄԿ-ի տնօրենի տեղակալ Սերգեյ Վիբորնովը:
Որպես ստանդարտ, որի հետ համեմատվելու է «ՀԱԷԿ» ՓԲԸ ՇԿ արտադրական գործունեությունը, կօգտագործվի «Արտադրական առաջադրանքները և դրանց իրականացման չափանիշները», ПЗКВ 2013-1 ՇԿՀԱ ղեկավարող փաստաթուղթը: Կիրականացվի հետևյալ յոթ կորպորատիվ ուղղությունների ստուգում. լիդերություն, կառավարում, հսկողություն և մշտադիտարկում, անկախ հսկողություն, աջակցություն և արդյունավետություն, մարդկային ռեսուրսներ և կոմունիկացիա:

THE WANO MOSCOW CENTER CONDUCTS A CORPORATE PEER REVIEW AT THE “HAEK” CJSC
From May 20 of the current year the WANO Moscow Center specialists are already at the ANPP site. A relevant briefing was delivered to them.
A meeting with the «HAEK» CJSC managers took place and a walk down was conducted.
The WANO Moscow Centre is planning to conduct a corporate peer review (CPR) of the “HAEK” CJSC operating organization (“HAEK” CJSC OO) within the period of 20-29 May, 2019. As a rule, this peer review is conducted every six years. A corporate peer review of the “HAEK” CJSC was last conducted in June, 2013.
The CPR team includes 6 experts from Russia, Ukraine, Hungary, Iran and Japan who represent the WANO Moscow and Tokyo Regional Centres. The team leader is Sergey Vibornov, the Deputy Director of the WANO Moscow Centre.
The WANO guiding document “Performance Objectives and Criteria”, ПЗКВ 2013-1 will be used as a standard against which the production activities of the “HAEK” CJSC OO will be compared. The following seven corporate areas will be reviewed: leadership, management, supervision and monitoring, independent supervision, support and efficiency, human resources and communication.