ՀՀ-ում Չեխիայի դեսպանի այցը Հայկական ԱԷԿ
Ս/թ ապրիլի 17-ին կայացավ ՀՀ-ում Չեխիայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Պետր Պիրունչիկի հերթական հանդիպումը Հայկական ԱԷԿ-ի ղեկավարության հետ: Հանդիպմանը մասնակցեցին նաև Չեխիայի ոլորտային կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ:
Այցի ընթացքում քննարկվեցին չեխական կազմակերպությունների հետ ՀԱԷԿ-ի համագործակցության արդյունքները, հետագա քայլերը և հնարավոր հեռանկարները:
Skoda JS a.s., ES Group, ZAT a.s. ընկերությունները տևական ժամանակ համագործակցում են ՀԱԷԿ-ի հետ: Ներկայացված պրեզենտացիաներում վերոնշյալ ընկերությունների ներկայացուցիչներն առավել մանրամասն տեղեկատվություն տրամադրեցին իրենց արտադրանքի և մատուցվող ծառայությունների վերաբերյալ:
Հնարավորություն էր ստեղծվել բավականին ջերմ և տրամադրող մթնոլորտում քննարկել երկու կողմերին հետաքրքրող հարցերը, իսկ ներկայացված տեղեկատվությունն, անշուշտ, օգտակար կլինի իրագործվող համագործակցությունն ընդլայնելու և նոր փոխհարաբերություններ հաստատելու առումով:

ВИЗИТ ПОСЛА ЧЕХИИ В РА НА АРМЯНСКУЮ АЭС
17 апреля с. г. состоялась очередная встреча Чрезвычайного и Полномочного Посла Чешской Республики в РА г-на Петра Пирунчика с руководством Армянской АЭС.
В ходе визита были обсуждены результаты сотрудничества ААЭС с чешскими организациями, дальнейшие шаги и возможные перспективы.
Компании Skoda JS a.s., ES Group, ZAT a.s.длительное время сотрудничают с Армянской АЭС. В представленных презентациях представители вышеуказанных компаний предоставили более подробную информацию о своей продукции и предоставляемых услугах.
Была создана возможность в довольно теплой и располагающей атмосфере обсудить вопросы, представляющие интерес для обеих сторон, а рассмотренная информация, несомненно, будет полезна с точки зрения расширения сотрудничества и установления новых отношений.