ՀՀ-ում Չեխիայի դեսպանի այցը Հայկական ԱԷԿ
Ս/թ ապրիլի 17-ին կայացավ ՀՀ-ում Չեխիայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Պետր Պիրունչիկի հերթական հանդիպումը Հայկական ԱԷԿ-ի ղեկավարության հետ: Հանդիպմանը մասնակցեցին նաև Չեխիայի ոլորտային կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ:
Այցի ընթացքում քննարկվեցին չեխական կազմակերպությունների հետ ՀԱԷԿ-ի համագործակցության արդյունքները, հետագա քայլերը և հնարավոր հեռանկարները:
Skoda JS a.s., ES Group, ZAT a.s. ընկերությունները տևական ժամանակ համագործակցում են ՀԱԷԿ-ի հետ: Ներկայացված պրեզենտացիաներում վերոնշյալ ընկերությունների ներկայացուցիչներն առավել մանրամասն տեղեկատվություն տրամադրեցին իրենց արտադրանքի և մատուցվող ծառայությունների վերաբերյալ:
Հնարավորություն էր ստեղծվել բավականին ջերմ և տրամադրող մթնոլորտում քննարկել երկու կողմերին հետաքրքրող հարցերը, իսկ ներկայացված տեղեկատվությունն, անշուշտ, օգտակար կլինի իրագործվող համագործակցությունն ընդլայնելու և նոր փոխհարաբերություններ հաստատելու առումով:

THE CZECH AMBASSADOR TO THE RA VISITS THE ARMENIAN NUCLEAR POWER PLANT
On April 17, 2024 the another meeting of the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Czech Republic to Armenia, Mr. Petr Piruncik, with the management of the Armenian NPP took place.
During the visit, the results of the ANPP cooperation with Czech organizations, further steps and potential perspectives were discussed.
The companies Skoda JS a.s., ES Group, ZAT a.s. have been cooperating with the Armenian NPP for a long time. In the presentations delivered, representatives of the above-mentioned companies provided more detailed information about their products and services.
An opportunity was created to discuss issues of interest to both sides in a rather warm and welcoming atmosphere, and the information reviewed will undoubtedly be useful in terms of expanding cooperation and establishing new relations.