ՇԺԵ ծրագրի իրականացման գործում մեծ ներդրում ունեցած ՀԱԷԿ-ի պարգևատրված աշխատակիցները
Նախարար Սուրեն Պապիկյանի և ՀՀ-ում ՌԴ դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինի ՀԱԷԿ այցի շրջանակներում պարգևատրվել են շահագործման ժամկետի երկարացման նախագծի իրականացման գործում մեծ ներդրում ունեցած աշխատակիցները:
ՌԴ դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինը և «Ռուսատոմ Սերվիս» ԲԸ գլխավոր տնօրենի տեղակալի պաշտոնակատար Վլադիմիր Բրեդովը համատեղ պարգևատրել են հուշամեդալով և շնորհակալագրեր են հանձնել ՀԱԷԿ-ի Ռեակտորային արտադրամասի պետ Ավետիք Արսենյանին, Տուրբինային արտադրամասի պետ Ալբերտ Զեյնալյանին, Էլեկտրական արտադրամասի պետ Կարեն Կարապետյանին, Ջերմային ավտոմատիկայի և չափումների արտադրամասի պետ Վազգեն Արշակյանին, Մետաղների ախտորոշման բաժնի պետ Աշոտ Գրիգորյանին և ավագ հերթափոխի պետ Գագիկ Խլղաթյանին:
Այնուհետև շնորհակալագրեր և հուշանշան է հանձնել «ՀԱԷԿ» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Մ. Վարդանյանը: Պարգևատրվել են՝ Իրավաբանական բաժնի պետ Տիգրան Վարդազարյանը, Ավտո- տրանսպորտային տնտեսության պետ Մկրտիչ Կարապետյանը, Վարչատնտեսական բաժնի պետ Սուսաննա Ավետիսյանը, Շինարարության բաժնի պետ Վահե Յուզբաշյանը, Ռեժիմի բաժնի պետի տեղակալ Արթուր Հարությունյանը, Ռեժիմի բաժնի առաջատար ճարտարագետ Արմենակ Աբրահամյանը, Անցագրային բյուրոյի պետ Բենիամին Բեջանայնը, Վերանորոգումների նախապատրաստման և կատարման բաժնի պետի տեղակալ Արթուր Մկրտչյանը, Տեխնիկական տեսչության պետի տեղակալ Հայկ Մարգարյանը, Շահագործման երկարացման և ռեսուրսի բաժնի պետի տեղակալ Սերգեյ Խաչատրյանը, Շահագործման երկարացման և ռեսուրսի բաժնի գլխավոր մասնագետ Գարիկ Հակոբյանը, Կադրերի բաժնի պետ Արմեն Գրիգորյանը և Արտաքին կապերի բաժնի պետ Արշակ Թորոսյանը:

The ANPP Employees Awarded for their Strong Contribution to Implementation of the LTO Program
In the framework of the visit to the ANPP of minister Suren Papikyan and Sergey Kopyrkin, the Ambassador of the RF to the RA the employees were awarded for their important contribution to implementation of the plant life extension project.
Sergey Kopyrkin, the Ambassador of the RF and Vladimir Bredov, the Acting Deputy General Director of the «Rusatom Service» JSC jointly awarded commemorative medals and gave letters of gratitude to Avetik Arsenyan, the Head of Reactor Department, Albert Zeynalyan, the Head of Turbine Department, Karen Karapetyan, the Head of Electrical Department, Vazgen Arshakyan, the Head of Instrumentation and Control Department, Ashot Grigoryan, the Head of Metal Diagnostics Department and Gagik Khlghatyan, the Senior Shift Supervisor of the Armenian NPP.
Afterwards letters of gratitude and commemoratives were given by Movses Vardanyan, the «HAEK» CJSC General Director. Awards were given to Tigran Vardazaryan, the Head of Legal Department, Mkrtich Karapetyan, the Head of Motor Transport Department, Susanna Avetisyan, the Head of Administrative Department, Vahe Yuzbashyan, the Head of Construction Department, Artur Harutyunyan, the Deputy Head of Security Department, Armenak Abrahamyan, the Leading Engineer of Security Department, Beniamin Bejanyan, the Head of Badging Office, Artur Mkrtchyan, the Deputy Head of Maintenance Preparation and Implementation Department, Hayk Margaryan, the Deputy Head of Technical Inspection, Sergey Khachatryan, the Deputy Head of Life Extension and Lifetime Department, Garik Hakobyan, the Chief Specialist of Life Extension and Lifetime Department, Armen Grigoryan, the Head of HR Department and Arshak Torosyan, the Head of External Relations Department.