ՇԺԵ ծրագրի իրականացման գործում մեծ ներդրում ունեցած ՀԱԷԿ-ի պարգևատրված աշխատակիցները
Նախարար Սուրեն Պապիկյանի և ՀՀ-ում ՌԴ դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինի ՀԱԷԿ այցի շրջանակներում պարգևատրվել են շահագործման ժամկետի երկարացման նախագծի իրականացման գործում մեծ ներդրում ունեցած աշխատակիցները:
ՌԴ դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինը և «Ռուսատոմ Սերվիս» ԲԸ գլխավոր տնօրենի տեղակալի պաշտոնակատար Վլադիմիր Բրեդովը համատեղ պարգևատրել են հուշամեդալով և շնորհակալագրեր են հանձնել ՀԱԷԿ-ի Ռեակտորային արտադրամասի պետ Ավետիք Արսենյանին, Տուրբինային արտադրամասի պետ Ալբերտ Զեյնալյանին, Էլեկտրական արտադրամասի պետ Կարեն Կարապետյանին, Ջերմային ավտոմատիկայի և չափումների արտադրամասի պետ Վազգեն Արշակյանին, Մետաղների ախտորոշման բաժնի պետ Աշոտ Գրիգորյանին և ավագ հերթափոխի պետ Գագիկ Խլղաթյանին:
Այնուհետև շնորհակալագրեր և հուշանշան է հանձնել «ՀԱԷԿ» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Մ. Վարդանյանը: Պարգևատրվել են՝ Իրավաբանական բաժնի պետ Տիգրան Վարդազարյանը, Ավտո- տրանսպորտային տնտեսության պետ Մկրտիչ Կարապետյանը, Վարչատնտեսական բաժնի պետ Սուսաննա Ավետիսյանը, Շինարարության բաժնի պետ Վահե Յուզբաշյանը, Ռեժիմի բաժնի պետի տեղակալ Արթուր Հարությունյանը, Ռեժիմի բաժնի առաջատար ճարտարագետ Արմենակ Աբրահամյանը, Անցագրային բյուրոյի պետ Բենիամին Բեջանայնը, Վերանորոգումների նախապատրաստման և կատարման բաժնի պետի տեղակալ Արթուր Մկրտչյանը, Տեխնիկական տեսչության պետի տեղակալ Հայկ Մարգարյանը, Շահագործման երկարացման և ռեսուրսի բաժնի պետի տեղակալ Սերգեյ Խաչատրյանը, Շահագործման երկարացման և ռեսուրսի բաժնի գլխավոր մասնագետ Գարիկ Հակոբյանը, Կադրերի բաժնի պետ Արմեն Գրիգորյանը և Արտաքին կապերի բաժնի պետ Արշակ Թորոսյանը:

Сотрудники ААЭС, награжденные за весомый вклад в деле реализации программы ПСЭ
В рамках визита на ААЭС министра Сурена Папикяна и посла РФ в РА Сергея Копыркина были награждены сотрудники, которые внесли весомый вклад в дело реализации проекта по продлению срока эксплуатации станции.
Посол РФ Сергей Копыркин и исполняющий обязанности заместителя генерального директора АО «Русатом Сервис» Владимир Бредов совместно наградили памятной медалью и вручили благодарственные письма начальнику Реакторного цеха ААЭС Аветику Арсеняну, начальнику Турбинного цеха Альберту Зейналяну, начальнику Электрического цеха Карену Карапетяну, начальнику Цеха тепловой автоматики и измерений Вазгену Аршакяну, начальнику Отдела диагностики металлов Ашоту Григоряну и старшему начальнику смены Гагику Хлгатяну.
Затем благодарственные письма и памятные значки вручил генральный директор ЗАО «ААЭК» М. Варданян. Были награждены начальник Юридического отдела Тигран Вардазарян, начальник Автотранспортного хозяйства Мкртич Карапетян, начальник Административно-хозяйственного отдела Сусанна Аветисян, начальник Строительного отдела Ваге Юзбашян, заместитель начальника Отдела режима Артур Арутюнян, ведущий инженер Отдела режима Арменак Абраамян, начальник Бюро пропусков Бениамин Беджанян, заместитель начальника Отдела подготовки и проведения ремонта Артур Мкртчян, заместитель начальника Технической инспекции Гайк Маркарян, заместитель начальника Отдела продления эксплуатации и ресурса Сергей Хачатрян, главный специалист Отдела продления эксплуатации и ресурса Гарик Акопян, начальник Отдела кадров Армен Григорян и начальник Отдела внешних связей Аршак Торосян.